Zajęcia edukacyjne

Home / aktualności / Zajęcia edukacyjne

6.06.2018 r. odbyły się zajęcia edukacyjne we wszystkich grupach, które poprowadziła p. Michalina Bielawska. Na zajęciach omówiono temat powietrza oraz jego zanieczyszczeń. Dzieciom zostało uświadomione, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia, a jego czystość jest źródłem zdrowia. Dowiedziały się co to jest powietrze jak i gdzie powstają zanieczyszczenia powietrza i w jaki sposób można im zapobiegać. Poznały również znaczenie kolorowych Atmoludków obrazujących stan jakości powietrza w województwie pomorskim. Zajęcia przeprowadzono w formie pogadanki aktywizującej z wykorzystaniem zabaw dydaktycznych :„Zatkany nos”, „Dmuchanie balonu”, „Dopasowanie Atmoludka” oraz „Naśladowanie Atmoludka” . Na koniec dzieci pokolorowały  Atmoludki , a w nagrodę  otrzymały kolorowe naklejki z postaciami Atmoludków.