Warsztaty edukacyjne “Mleczna droga”

Home / aktualności / Warsztaty edukacyjne “Mleczna droga”

21 czerwca 2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu panie z “Zagrody Powroty” na Kaszubach. Panie przeprowadziły zajęcia edukacyjne pt. “Mleczna Droga”. Dzieci poznały opowieści  o  wiejskiej  zagrodzie,  zwierzętach  i  zwyczajach  tam  panujących. Gospodynie powitały przedszkolaków ubrane w stroje ludowe. Miały możliwość zobaczyć tradycyjne naczynia i narzędzia do ręcznego wyrobu masła i twarogu: maselnicę, drewniane kanki, łyżki itp. Potem wysłuchały bajki o żabce, która wpadła do mleka i dzięki niej dowiedziały się, jak powstaje masło oraz twaróg. Niezwykłą atrakcją było dla wszystkich spotkanie z kozą Krysią. Przedszkolaki  z bliska  poznały  sympatyczną  i  pożyteczną kozę.  Mogły  je  poobserwować  i  pogłaskać.   Koza Krysia  – piękna  ,,aktorka”  naszego  spotkania,  pod  czujnym  okiem  właścicielek,  pozwoliła  nawet  śmiałkom – przedszkolakom  na wydojenie  się.  Były  to  ekscytujące  chwile,  które  zapewne  na  długo  zapadną  dzieciom  w  pamięci.