Święto Dyni

Home / aktualności / Święto Dyni

26 października wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest DYNIA. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. Dzień był pełen atrakcji.  We wszystkich grupach wiekowych dzieci miały okazję pogłębić wiadomości na temat wartości odżywczych dyni, sprawdzić co kryje się w wielkiej pomarańczowej kuli, a także dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z tego „pomarańczowego” warzywa. Wspólnie z innymi grupami spotkaliśmy się w grupie żółtej śpiewaliśmy piosenki i mówiliśmy wierszyki. Na zakończenie zajęć przedszkolaki miały okazję stworzyć swoją dynię wykorzystując różne techniki plastyczne. Jesteśmy przekonani, że od dziś w naszym przedszkolu wzrośnie liczba małych miłośników dyni.