Światowy Dzień Życzliwości i Dzień Tumbo

Home / aktualności / Światowy Dzień Życzliwości i Dzień Tumbo

21 listopada w naszym przedszkolu, przy okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy Dzień Tumbo, czyli słonika, który od 10 lat jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej.
Wszystkie grupy wzięły udział w obchodach dnia uśmiechu, życzliwych życzeń, dobrych manier i serdeczności.  W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień. Była to również okazja do przypomnienia dzieciom zasad używania „magicznych słów”.W grupach naszego przedszkola odbywały się zajęcia poświęcone realizacji elementów programu „Tumbo pomaga”.  Nasze przedszkole włączyło się w Akcję i zachęcamy Państwa gorąco, aby wrzucić do puszki pieniądze, które zostaną przeznaczone na wsparcie socjalne i psychologiczne dla dzieci i młodzieży w żałobie.