Nasze działania

Home / Promujemy Zdrowie / Nasze działania

Promowanie aktywności i sprawności fizycznej

Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. W przedszkolu zwracamy szczególną uwagę na kształtowanie postawy dziecka poprzez stałe wymaganie poprawnych ruchów podczas chodu, biegu, zabawy, ćwiczeń itd. Ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe w przedszkolu zaspokajają duże potrzeby ruchowe dziecka, rozwijają jego sprawność ruchową. Ruchy dziecka stają się bardziej skoordynowane, harmonijne, szybsze.

Rozwijanie sprawności fizycznej – udział w zawodach sportowych

Grupa Czerwona stanęła przed prawdziwym wyzwaniem, któremu na imię RUNMAGEDON. Nasze przedszkolaki zadbały o swoją sprawność fizyczną. Zadaniem dzieci było pokonanie toru przeszkód. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły wzajemnie sobie dopingując, wykazały się świetną sprawnością fizyczną. Zabawa sprawiła dzieciom dużo radości i pozwoliła im sprawdzić swoje umiejętności.

Spartakiada przedszkolna

Na zaproszenie SP 46 w Gdańsku Grupa Czerwona uczestniczyła w Spartakiadzie  Przedszkolaka. przedszkolaki brały udział w ciekawych konkurencjach, a na schłodzenie emocji i ugaszenie pragnienia pyszny kompot.

Pokaz w Hali Olivii

Przedszkolaki zostały zaproszone na pokaz łyżwiarstwa figurowego i hokeja w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 35. Oprócz występu na lodowisku na dzieci czekały atrakcje sportowe.

Zimowe zabawy na śniegu

Niezależnie od pogody, należy w dzieciach pobudzać zamiłowanie do ruchu, aktywności i zabaw. Hartowanie organizmu jest podstawowym sposobem przeciwdziałaniu chorobom oraz wzmocnieniu odporności.  Zima i leżący na dworze śnieg to wspaniała okazja do wspólnej zabawy bez konieczności posiadania sprzętu sportowego. Wystarczy śnieg oraz odpowiednie ubranie. Zimowe wyjścia z przedszkola to nie tylko wspaniała  rozrywka, lecz również okazja do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie, prowadzenia obserwacji przyrodniczych, czy kształtowania wrażliwości na potrzeby zwierząt, zwłaszcza zimą.

Bal karnawałowy „Ruch to zdrowie”

Corocznie odbywa się w naszym przedszkolu zabawa karnawałowa. Przedszkolaki tańczą i śpiewają, biorąc udział w różnych zabawach promujących zdrowie.

Zajęcia sportowe z trenerami Gdańskiej Akademii Sportu

W ramach promocji zdrowia w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia sportowe, inspirowane piłką nożną. Podczas zajęć dzieci biorą udział w różnorodnych ogólnorozwojowych zabawach ruchowych, kształtujących koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość.

Rowerowy maj

Inicjatywa, która ma w przyjemny sposób zachęcić dzieci do aktywności ruchowej. 

Festyn Rodzinny

Podczas festynu nie zabrakło konkurencji sportowo- sprawnościowych. Przedszkolaki mogły pobawić się też na dmuchanym zamku, który cieszył się dużym powodzeniem.

Działania prozdrowotne wzmacniające właściwe nawyki i postawy żywieniowe

Nowa kuchnia w naszym przedszkolu

Jako przedszkole promujące zdrowie naszym zadaniem jest przygotowywanie smacznych i zdrowych posiłków dostosowanych do indywidualnych potrzeb żywieniowych dzieci. Teraz to zadanie będzie jeszcze łatwiejsze ponieważ nasza kuchnia przeszła remont, który sprawił, że jest nowoczesna i w pełni przystosowana do przygotowywania zbilansowanych posiłków dla najmłodszych

Śniadanie pełne witamin

Dzieci z naszego przedszkola nie tylko spożywają smaczne i zdrowe posiłki przygotowane przez panie kucharki, ale też mogą same wykonywać kolorowe kanapeczki według własnego uznania.

Dzień Dyni – poznanie walorów smakowych i zdrowych dyni- wykonanie pracy plastycznej

Jemy witaminy

Podczas zabaw badawczych poznajemy owoce od środka oraz poznajemy smaki.

Warsztaty Jaś i Małgosia

Dzieci poznały jak powstaje mąka, z której wyrobili ciasto na przepyszne pierniczki.

Konkurs plastyczny i Turniej o Bezpieczeństwie

Hania z Grupy Czerwonej otrzymała nagrodę w konkursie plastycznym “Owoce i warzywa – jem to co zdrowe”. Przedstawiciele także z Grupy Czerwonej: Hania, Igor , Damian wzięli udział w “Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie”, który zasady dotyczyły ruchu drogowego służących bezpieczeństwu na drodze.

“Mali kucharze” – warsztaty kulinarne

W dniach 26 i 27.03.2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci poprowadzone przez p. Piotra Ślusarza – kucharza.
Celem zajęć było przekonanie dzieci, że przyrządzane samodzielnie posiłki mogą być smaczne i zdrowe. Atmosfera była miła i przyjemna!

Spotkania z osobami odpowiadającymi za nasze bezpieczeństwo i zdrowie 

Zapoznanie z pracą strażaka, lekarza, ratownika medycznego. Uświadomienie znaczenia ich pracy  dla ludzi. Poznanie i rozumienie zasad dbałości o własne bezpieczeństwo i zdrowie.

Zielone ogródki w sali i w ogrodzie przedszkolnym.

Sianie, sadzenie ziół, nowalijek. Opieka nad roślinami, zabawy badawcze, spożywanie wyhodowanych nowalijek. W ogródku przedszkolnym pojawiły się: koperek, rzodkiewka, sałata, pietruszka, tymianek…

Zdrowe urodzinki

Dzieci świętują urodzinki zjadając pyszne babeczki marchewkowo – cynamonowe, które piecze p. Basia dla każdego jubilata.