Przedszkolaki z wizytą w Straży Pożarnej

Home / aktualności / Przedszkolaki z wizytą w Straży Pożarnej

Przedszkolaki z grupy czerwonej, niebieskiej i zielonej w dniach 12,15,16.10.2018 odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Beniowskiego w Gdańsku. Po przybyciu na miejsce Panowie Strażacy zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą. Zaprezentowali również wyposażenie samochodu strażackiego, niezbędnego do gaszenia pożaru, usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych oraz innych katastrof. Dzieciaki zwiedziły również pomieszczenie, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach.Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy.Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały Strażakom za miło spędzony czas i z zadowolonymi minami wracały do przedszkola. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, odwiedzimy naszych  strażaków jeszcze raz.