Przedszkolaki uczą się pierwszej pomocy

Home / aktualności / Przedszkolaki uczą się pierwszej pomocy

Dnia 11 stycznia przedszkolaki  wzięły udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem zajęć, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, później odważniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej  pomocy  pod  bacznym  okiem  instruktora. Dowiedziały się, jak należy sprawdzić czy poszkodowany jest przytomny oraz w jaki sposób wezwać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.  Zdobyta  wiedza sprawiła, że dzieci poczuły się „małymi  ratownikami”. Dzięki  temu  wiedzą, że  nie  należy  bać się  udzielać pomocy i potrafią zrobić to w sposób prawidłowy.