“Mali kucharze” – warsztaty kulinarne

Home / aktualności / “Mali kucharze” – warsztaty kulinarne

W naszym Przedszkolu codziennie coś się dzieje. W dniach 26 i 27 marca dzieci zamieniły się w kucharzy. Podczas zajęć przy wsparciu pana Piotra mogły podejmować samodzielnie różne czynności kuchenne: wsypywać mąkę, wbijać jajka, mieszać, degustować. Przygotowały ciasto na naleśniki z ciecierzycą, burakiem i miodem a na deser sałatkę owocową ze świeżych bananów, kiwi, winogron z dodatkiem rodzynek , żurawiny polaną jogurtem naturalnym i miodem. Zajęcia kulinarne poprowadził p. Piotr – Kucharz – tata Nikodema z gr. Zielonej. Celem zajęć było przekonanie dzieci, że przyrządzane samodzielnie posiłki mogą być smaczne i zdrowe. Zwieńczeniem zajęć była wspólna konsumpcja przygotowanych potraw.
Na zakończenie zajęć dzieci pięknie podziękowały swojemu gościowi, wręczając dyplom z podziękowaniem. Dziękujemy dzieciom i p. Piotrowi za uczestnictwo w warsztatach oraz wspólnie spędzony czas