Koncert “Najpiękniejsze polskie tańce”

Home / aktualności / Koncert “Najpiękniejsze polskie tańce”

W dniu dzisiejszym  gościliśmy w naszym przedszkolu  muzyków, którzy zabrali dzieci w piękny świat tańca i muzyki. W jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, nie sposób o nich nie wspomnieć.  Jedną z wartości, które trzeba pielęgnować są właśnie polskie tańce narodowe. Goście zaprezentowali  najpiękniejsze polskie utwory oraz  zapoznali  z dwoma instrumentami – skrzypce i akordeon, które towarzyszyły dzieciom w trakcie baśni przedstawiającej piękne polskie tańce tj. oberek, mazur, krakowiak, kujawiak.  Na koniec spotkania zabrzmiały dźwięki dostojnego poloneza.  Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie  i z ogromną niecierpliwością czekamy na kolejne muzyczne doznania.