Aktualności

Home / Aktualności

Walentynkowe zabawy przedszkolaków

aktualności, All, Niebieska, Zielona, Żółta
14 lutego 2019 r. przedszkolaki świętowały Walentynki. Były dla nich prawdziwym, czerwonym dniem miłości, przyjaźni i koleżeństwa. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się serduszkami i balonami.
Więcej
Zajęcia otwarte w grupie czerwonej

Zajęcia otwarte w grupie czerwonej

aktualności, All, Czerwona
12 lutego odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w grupie czerwonej, których tematem był "Układ słoneczny”. Głównym celem zajęć było rozwijanie umiejętności właściwego korzystania ze sprzętów multimedialnych, wzbogacanie dziecięcego słownika o pojęcia związane z Kosmosem oraz rozwijanie mowy.
Więcej

Zabawy i zajęcia w grupie zielonej

Zielona
Zabawy ruchowe, zajęcia edukacyjne oraz zabawy swobodne towarzyszą nam każdego dnia. Gramy na instrumentach perkusyjnych, liczymy, układamy rytmy, śpiewamy piosenki, tańczymy oraz ćwiczymy na sali gimnastycznej, gdyż ruch to zdrowie.
Więcej
Doświadczenia z wodą w grupie najstarszej.

Doświadczenia z wodą w grupie najstarszej.

aktualności, All, Czerwona
Kończąc nasz badawczy projekt przeprowadziliśmy dziś doświadczenia z wodą. Szacowaliśmy, które owoce są cięższe i lżejsze. Zastanawialiśmy jak to się dzieję, że niektóre lekkie tonęły, a te cięższe unosiły się wodzie. I sprawdzaliśmy, czy może tajemnica ta tkwi w ich skórkach. Następnie musieliśmy się mocno nagłowić jak przewieźć po naszym jeziorze dwie kulki plasteliny, gdy bez względu na ich wielkość każda od razu tonęła. Wszystkim wytrwałym i dociekliwym udało się w końcu rozwiązać zagadkę! W nagrodę za włożony trud zajadaliśmy się naszymi badawczymi eksponatami:)
Więcej
Muzycznie w grupie niebieskiej

Muzycznie w grupie niebieskiej

aktualności, All, Niebieska
Przez cały tydzień dzieci poznawały różne instrumenty muzyczne oraz różne gatunki muzyki. Jako podsumowanie zajęć z całego tygodnia wykonały grzechotki, które samodzielne ozdobiły. Dzieci sprawdzały jak będą brzmiały ich instrumenty, jeśli wsypią do nich różne produkty. Na koniec zagrały na swoich instrumentach mały koncert. To była naprawdę głośna zabawa! :) 
Więcej
Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

aktualności, All, Czerwona, Niebieska, Zielona, Żółta
Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 7.02.2019 r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, piratów, pajacyków, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna . Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej…
Więcej