Aktualności

Home / Aktualności
Zakładamy ogródek na parapecie

Zakładamy ogródek na parapecie

aktualności, All, Czerwona
Na powitanie wiosny grupa Czerwona założyła na parapecie własny ogródek kwiatowo - warzywny. Wielu z nas z wielką radością odkrywało w sobie zamiłowanie do ogrodnictwa. Teraz przed nami trudniejsze zadanie - oczekiwanie i codzienna troska o nasze roślinki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem skosztujemy własnej sałaty i ozdobimy przedszkolny klomb wyhodowanymi bratkami. 
Więcej
Tradycje i zwyczaje wielkanocne – zajęcia edukacyjne

Tradycje i zwyczaje wielkanocne – zajęcia edukacyjne

aktualności, All, Czerwona, Niebieska, Zielona
Dnia 1 i 3 kwietnia przedszkolaki były na zajęciach w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej "Obrzędy Wielkiego Postu i Wielkanocy na wsi pomorskiej", którego celem było przybliżenie dzieciom tradycji oraz zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. W trakcie zajęć  dzieci wymieniały symbole wielkanocne takie jak: chleb, jajka, sól, chrzan, wędlina, baranek. Rozmawiano również o samych przygotowaniach do świąt i ich przebiegu oraz o zwyczaju polewania się wodą w świąteczny poniedziałek, czyli o śmigusie-dyngusie.
Więcej

Goście z Kaszub -zajęcia odwołane

aktualności, All
Zajęcia odbędą się w innym terminie. Dnia 2 kwietnia w naszym Przedszkolu gościć będziemy przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich " Klekówiónczi" z Klukowej Huty na Kaszubach. W programie: prezentacja strojów kaszubskich,prezentacja wokalna wraz z humorystyczną inscenizacją,prezentacja taneczna,degustacja "swojskiego" chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym,dekoracja wielkanocna - wspólne wykonanie kwiatków do palmy wielkanocnej
Więcej
“Mali kucharze” – warsztaty kulinarne

“Mali kucharze” – warsztaty kulinarne

aktualności, All, Czerwona, Niebieska, Zielona, Żółta
W naszym Przedszkolu codziennie coś się dzieje. W dniach 26 i 27 marca dzieci zamieniły się w kucharzy. Podczas zajęć przy wsparciu pana Piotra mogły podejmować samodzielnie różne czynności kuchenne: wsypywać mąkę, wbijać jajka, mieszać, degustować. Przygotowały ciasto na naleśniki z ciecierzycą, burakiem i miodem a na deser sałatkę owocową ze świeżych bananów, kiwi, winogron z dodatkiem rodzynek , żurawiny polaną jogurtem naturalnym i miodem. Zajęcia kulinarne poprowadził p. Piotr - Kucharz - tata Nikodema z gr. Zielonej. Celem zajęć było przekonanie dzieci, że przyrządzane samodzielnie posiłki mogą być smaczne i zdrowe. Zwieńczeniem zajęć była wspólna konsumpcja przygotowanych potraw. Na zakończenie zajęć dzieci pięknie podziękowały swojemu gościowi, wręczając dyplom z podziękowaniem. Dziękujemy dzieciom i p. Piotrowi za uczestnictwo w warsztatach oraz wspólnie spędzony czas
Więcej
Wiosenne spotkanie z Lamą i Alpaką

Wiosenne spotkanie z Lamą i Alpaką

aktualności, All, Czerwona, Zielona
W dniu dzisiejszym witaliśmy wiosnę ale także gościliśmy niezwykłych gości Lamę i Alpaki. Zwierzęta szczególnie przyjazne i spokojne. Dzieci miały okazję dotknąć, pogłaskać, a nawet nakarmić te niesamowite zwierzęta. Alpaki z wyglądu przypominają nieco lamę, ale najbardziej są podobne do owcy. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek z życia tych zwierząt. Uwielbiają marchewkę – o czym dzieci mogły się przekonać  karmiąc je tym przysmakiem, ale również trawę i sianko. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem przybyłych gości:)
Więcej

HURA!!! WYGRALIŚMY!!!

aktualności, All
Serdecznie gratulujemy Grupie Czerwonej za zajęcie II miejsca w VI Przeglądzie Piosenki "Przedszkolaki śpiewają o Gdańsku", którego organizatorem była Gdańska Akademia Przedszkolaków oraz Fundacja Wspólnota Gdańska. GRATULACJE!!!
Więcej
Warsztaty z Teatrzykiem Kamishibai

Warsztaty z Teatrzykiem Kamishibai

aktualności, All, Czerwona, Niebieska, Zielona
W dniu wczorajszym przedszkolaki odwiedziły Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o najlepszym przyjacielu człowieka jakim jest pies. Jak należy się nim opiekować? Gdzie iść kiedy jest chory? Obejrzały teatrzyk Kamishibai, który można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje. Jest też tam miejsce na własną twórczość plastyczną. Tak więc to sztuka teatralna na papierze! Posłuchały bajki "Szukając Marudka" czytanej tą japońską metodą.  Przedszkolaki z uwagą wsłuchiwały się w historię zagubionego pieska. Bardzo nam się podobało!  Dziękujemy!
Więcej
Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku

Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku

aktualności, All, Czerwona
W dniu 18 marca Grupa Czerwona wzięła udział w przeglądzie piosenek "Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku". Wystąpiliśmy na prawdziwej scenie w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przy akompaniamencie fortepianu i w pełni profesjonalnym nagłośnieniu zaśpiewaliśmy piosenkę "Gdzie?" opowiadająca o najbardziej znanych zabytkach i charakterystycznych obiektach naszego miasta. Pomimo towarzyszących od rana różnych przeciwności losu i towarzyszących nam wielkich emocji daliśmy naprawdę świetny występ!!!! Dziękujemy wszystkim za trzymane kciuki! Pomogły:)
Więcej